Drone Kontrolü

IX Kayra

Yeni Üye
13 Şub 2020
2
0
0
Konya
Yıl sonu projesi hazırlıyorum. Proje iki aşamadan oluşacak. İlk kısımda Drone'u elle kontrol etmek istiyorum. Belki denk gelmişsinizdir RC arabaları elle kontrol ediyorlar. Bunu Drone'a uyarlamak istiyorum. Corby Zoom Pro CX007 marka bir Drone'um var. Arduino'nun ivme ölçer sensörü ile yapabilirim diye düşünüyorum. Ama okuttuğum verileri Drone'a nasıl göndereceğimi çözemedim. Kumandası 2.4GHz kullanıyor ayrıca Wi-Fi üzerinden telefon ile kontrol edilebiliyor. İlk aşamada takıldığım konu burası. Hiç bir yol bulamazsam, en son çare yeni bir drone kontrolcüsü takacağım. İkinci kısım Drone'un kamerasını kullanarak etrafındaki nesnelerin isimlerini söyletmek. Ama oraya geçmeden ilk kısmı halletmek istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol