Display ile aynı kart üzerine motor sürülür mü?

A

aphro

Ziyaretçi
max7219 dot matrix display ile aynı kart üzerinde step motor sürebilir miyim? Kod satırının mantığı nedir?

A

aphro

Ziyaretçi
@archell ikisini de yapıyorum ayrı ayrı sıkıntı yok. Yazdığımı tekrar oku istersen. Tek kart üzerinde display ve step sürmek istiyorum

A

archell

Ziyaretçi
süremezsin kardeşim şimdi step motorda 4 uc vardır 4 ucunada hızlı şekilde voltaj verilir ve öyle calışır delayı nekadar düşürürsen okadar hızlanır step ama display öyle değilki x ve y eksenindeki ledleri yakıp söndürmek değilmi yani he calıştırsın ama displayda 4 tane led cok hızlı şekilde yanıp söner ama sen bunları devamlı yanıyormuş gibi görürsün yazı yazdırmazsın displaya

A

aphro

Ziyaretçi
süremezsin kardeşim şimdi step motorda 4 uc vardır 4 ucunada hızlı şekilde voltaj verilir ve öyle calışır delayı nekadar düşürürsen okadar hızlanır step ama display öyle değilki x ve y eksenindeki ledleri yakıp söndürmek değilmi yani he calıştırsın ama displayda 4 tane led cok hızlı şekilde yanıp söner ama sen bunları devamlı yanıyormuş gibi görürsün yazı yazdırmazsın displaya
tam anlamadın. Arduino da 8,9,10,11 çıkışlarını uln2003 ile step motoru süreceğim ve bir yandan da 3,4,5,6 çıkışlarından da dot displayde yazı yazacak. Bunun program satırı nasıl olmalı onu soruyordum. Coder arkadaşları bekliyoruz

A

archell

Ziyaretçi
tam anlamadın. Arduino da 8,9,10,11 çıkışlarını uln2003 ile step motoru süreceğim ve bir yandan da 3,4,5,6 çıkışlarından da dot displayde yazı yazacak. Bunun program satırı nasıl olmalı onu soruyordum. Coder arkadaşları bekliyoruz
Kardeşim kırılma ama sana birşey sorucam iki kodu birleştirmekten aciz misin ?

A

aphro

Ziyaretçi
Kardeşim kırılma ama sana birşey sorucam iki kodu birleştirmekten aciz misin ?
Kardeş sende alınma ama farkettiysen bu soruyu sorduğuma göre ya bilmiyorumdur yada yeni başlamışımdır. İki kodu kütüphaneler ile aynı komut satırında yazmayı bilsem burada bu soruyu yazmazdım. Bunu acizlik olarak görüyorsan biraz düşün kelime anlamını. Neredeyse yeni başladım ve sadece yardım istiyordum. Bilmediğimden soruyorum bunu acizliğe bağladın yani. Kardeş daha yazma istersen. İllaki yardımsever birisinden fikir alırım. Bana bilgisini öğretecek birisi lazım.

A

archell

Ziyaretçi
Kardeş sende alınma ama farkettiysen bu soruyu sorduğuma göre ya bilmiyorumdur yada yeni başlamışımdır. İki kodu kütüphaneler ile aynı komut satırında yazmayı bilsem burada bu soruyu yazmazdım. Bunu acizlik olarak görüyorsan biraz düşün kelime anlamını. Neredeyse yeni başladım ve sadece yardım istiyordum. Bilmediğimden soruyorum bunu acizliğe bağladın yani. Kardeş daha yazma istersen. İllaki yardımsever birisinden fikir alırım. Bana bilgisini öğretecek birisi lazım.
alla ilk yaptığın yorumdan bana geldiki bişeyler anlıyorsun

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?