Dht22 ile sıcaklık ve nem değinternette yayınlamak?

C

cello

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, Ardunio ile ilgili pek deneyimim yok. Yeni yeni tanışıyorum. Dht22 ile sıcaklık ve nem değerlerini alıp internet üzerinden erişmek istiyorum. İhtiyacımı gören bir proje yapılmış internette. Ben de projeyi uygulamaya koydum. Şuan tek problem arduinonun internete çıkamaması oldu. Bu engeli nasıl aşarız. Bir de mac adresini nasıl öğreniriz ? Projenin linki:

C

cello

Ziyaretçi
esp8266 daha kullanışlı olabilir
Şimdi Sera için kullanacağım. Dolayısıyla wifi ağı sıkıntılı olur. Yeni router almak gerekir. Bunun için özellikle ethernet shieild kullanmak istiyorum. İnternete çıkarabilirsem tamamdır :)

C

ceydak

Ziyaretçi
Şimdi Sera için kullanacağım. Dolayısıyla wifi ağı sıkıntılı olur. Yeni router almak gerekir. Bunun için özellikle ethernet shieild kullanmak istiyorum. İnternete çıkarabilirsem tamamdır :)
modem olmadan ethernet sield bağlanamıyor diye biliyorum.Sonuçta ip alması gerek. onu da cross cablo ile alıyor.

C

cello

Ziyaretçi
modem olmadan ethernet sield bağlanamıyor diye biliyorum.Sonuçta ip alması gerek. onu da cross cablo ile alıyor.
Şöyle açıklayayım. Sera eve yani internet olayn yere 50 metre uzaklıkta. Şimdi kablo çekeceğiz bir de router parası vermeyelim dedik :) Elimde esp de var :)

D

deadache

Ziyaretçi
Esp ye anten takarsanız ve evdeki modeminiz wifi ise çok rahat görür diye düşünüyorum (arada bina yok ise) esp ile yapmış oldugum kuluçka 2.5 versiyonundaki gibi cep telefonu ile her yerden izleyebilirsiniz...

C

cello

Ziyaretçi
Esp ye anten takarsanız ve evdeki modeminiz wifi ise çok rahat görür diye düşünüyorum (arada bina yok ise) esp ile yapmış oldugum kuluçka 2.5 versiyonundaki gibi cep telefonu ile her yerden izleyebilirsiniz...
Çekeğini sanmıyorum. Eğer ehternet ile yapamazsak esp ile yaparız.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol