Devrenin giriş noktalarını nasıl belirleyebilirim?

• Konbuyu başlatan darkman34
  • Başlangıç tarihi
D

deadache

Ziyaretçi
Bu devrelerde pillerin sağlık durumunu kaydeden microchipler vardır.Bataryayı değiştirsen bile son durumunu baz alıp pilleri tam doldurmayacaktır.Bazılarında ise bataryanın bağlatısını kestiğin an kendini açmaz birdaha

C

creepylord

Ziyaretçi
@deadache "bazıları" demiş ama ben onu "çoğu" diye düzelteyim. Laptop üreticileri batarya bozulunca içindeki pilleri değiştiremesinler, gitsinler para verip yeni batarya alsınlar diye o kartı güç kesildiği (piller söküldüğü) anda bir daha çalışmayacak şekilde dizayn ediyorlar. Çok büyük ihtimalle senin söktüğün (pillerden ayırdığın) bu kart da artık çalışmayacak.

D

djsevgilim

Ziyaretçi
@creepylord bu dediniz doğruysa benim laptop bataryasını neden şarj edememin sebebini buldum demek adamlar bataryanin enerjisi gidince pilleri şarj etmeyecek bir devre veya ona bağlı bir yazılım yapmışlar.Bende desem niye şarj olmuyor sıfır pil aldım çalışmıyor dedim.

E

electronic

Ziyaretçi
EEprom devresi oluyor, devre üzeri siyah kaplamayla kapalı bir devreymiş. Hatta ~6 yıl önce bende farklı bir laptop bataryası aldım, bu özelliğin olduğunu öğrenmiştim, kendi bataryamın 6 bataryası dururken, bu yeni 6'lı pilleri de kabloyla bendeki devreye birleştirdim, sonra eski pilleri devreden söktüm, oldu mu acaba diyerek plastik muhafazayı takmadan laptobuma takıp denedim deneyerek, pin'leri bi adım yandan takmışım, laptop bir daha şarj etmez oldu. Deneyimim o an bitti :) oldu mu bilmiyorum.. (yeni batarya alınca da çalışmadı)

E

esers

Ziyaretçi
3 S 10A 12 V Lityum pil şarj cihazı koruma levhası Modülü için 3 adet 18650 li-ion pil Cep Şarj BMS 10.8 V 11.1 V 12.6 V, harici kullanacaksan bunlardan biri işini görecektir.

D

darkman34

Ziyaretçi
Bundan sipariş verdim zaten ama geri dönüşüm malzemeleri kullanmak daha çok hoşuma gidiyor:)

D

darkman34

Ziyaretçi
Aklıma birşey takıldı. Bozulan bataryalar için pilleri değiştirdikten sonra şarj devresini de söküp kendi şarj devremizi talsak? büyük ihtimal bilgisayar yüzde kaç şarj kaldı bilgisini alamaz ancak bataryanın şarjını kullanır mı? Deneyen oldu mu?

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?