Delay komutu yerine millis komutunu nasıl kullanırım?

• Konbuyu başlatan axellis
  • Başlangıç tarihi
A

axellis

Ziyaretçi
arkadaşlar burada if'in içindeki delay komutu yerine millis komutunu nasıl kullanabilirim amacım sensör parayı gördükten sonra tekrar 2 saniye içinde başka birşey görmemesi?

Ekli dosyayı görüntüle 294

R

rumuzyok

Ziyaretçi
Ama kodların çok karışık dostum. Ne yaptığını anlayamadım. Gereksiz olmadıklarına emin misin? Değişkenleri loopun dışında tanımla ayrıca sensor valueleri bir kere eşitle. Orası loop dönüyor zaten. İfler sonrasında gelir.

A

axellis

Ziyaretçi
Ama kodların çok karışık dostum. Ne yaptığını anlayamadım. Gereksiz olmadıklarına emin misin? Değişkenleri loopun dışında tanımla ayrıca sensor valueleri bir kere eşitle. Orası loop dönüyor zaten. İfler sonrasında gelir.
delay ile yapınca bütün komutlar duruyor lcd için sıkıntı oluyor devamlı yazdırmamın sebebi sensörün çok hızlı bi şekilde okuması gerekiyor diğer türlü 1 kere okutuyorum kodu dönene kadar tekrar okumuyor o çok kısa bi sürede para kaçabiliyor

S

sahinbey

Ziyaretçi
vending machine gibi bir şey mi yapmaya çalışıyorsun ?

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?