Çoklu Sensör Kod Yazımı

ReyKey

Yeni Üye
12 Kas 2019
1
0
0
Adana
Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle Arduino konusunda pek bilgim yok araştırıyorum öğrenmeye çalışıyorum ve bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Yapmam gereken bir proje var ve bu projede Bmp180 barometre sensör - mpu9250 gyro sensör - Neo6m gps sensör ve mpu6050 gyro sensör Kullanmak gerekiyor. Anlayamadığım kısım bu 4 sensörden bilgileri aynı anda nasıl alacağım. SDA-SCL çıkışlarından aldığım bilgileri nasıl görüntüleyeceğim. Mpu9250 kodunun içinde 0x68 tarzı adresleme yoluyla iletişim kurduğunu gördüm. Benimde yapmam gereken şey böyle bir şey mi.. Öğrenebilmem için ne olarak aratıp ders anlatımı bulabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Oğuzhan

Yeni Üye
23 Tem 2019
14
6
0
Gaziantep
Sensörlerin SDA ve SCL pinlerini paralel bağlayıp arduinoya bağlayabilirsin. Sensörlerden okuduğun değerleri farklı değişkenlere yazarak ayrı ayrı kullanabilirsin.

birkan

Aktif Üye
Paylaşım Ekibi
16 Tem 2019
191
44
113
istanbul
önce i2c scanner ile sensör adreslerini bul daha sonra adreslemelerine göre veriyi okursun

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol