Çalışma verimliliği açısında hangisi doğrudur?

• Konbuyu başlatan gokalp
  • Başlangıç tarihi
G

gokalp

Ziyaretçi
Akıllı ev sisteminde , kararlı çalışmasına güvendiğim alarm sistemlerinde kullanılan hazır PIR lardan kullanacağım Malum çıkışları NC .. Bunu çizimdeki gibi NO ya çevirip OptuCoupler den geçirerek Arduino ile daha sağlıklı çalışacağını düşünerek aşağıdaki sistemi breadboard üzeinde kurdum çalıştırdım (Çizimde bir hata yapmamışımdır umarım) Sorum şudur Ben A ve B bölümlerini minik bir delikli pertinaks üzerine kurup PIR içinde bırakmayı düşünüyorum Panodaki Arduinoya + ve - 12 V uçlar ve Optokuplör ün 2 çıkışını yani 4 kablo ile götürmeyi planladım.. Yoksa Sadece A bölümünüPIR içinde kurup + ve - 12 V birde R3 çıkışını yani 3 kablouyu panoya götürüp OPTO yu Arduino yanına mı koymalıyım? Kablolar tadilatta CAT6 ile sıva altında çekildi hazır...Kablo uzunlukları 5 ile 15 mt arası değişmekte Çalışma verimliliği açısında hangisi doğrudur? Yoksa ikisi arasında bir fark olmaz mı?

Ekli dosyayı görüntüle 353

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?