Buzzer'den belirli aralıklarla ses çıkartmam gerekiyor?

  • Konbuyu başlatan eskicity
  • Başlangıç tarihi
E

eskicity

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Arduino ile proje yapıyorum. Aynı anda 2 tane olayı gerçekleştirmem gerekiyor. Bi tanesi sensörden saniyede bir kere veri okuma diğeri gelen veriye göre buzzer dan aralıklarla (aralıklar delay(x); komutuyla gelen veri değişken olarak) ses çıkarmam gerekiyor. Bir sürü if döngüsüyle çoğu veri aralığı için zahmetli bi şekilde ayarlama yapmam gerekiyor. Verilerin sağlıklı olması için her döngünün toplam 1000 ms olmasını sağlıyorum ama bir yere kadar. Hassasiyetin daha fazla olması için aynı anda 2 işlem yapmam lazım. Timer komutuna baktım. Veri okumayı her saniye gerçekleştirip loop döngüsünü veriye göre ayarlayabilir miyim? Uzun oldu ama kusura bakmayın inşallah anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?