Bulut Veri Depolama Nedir ?

Baran Açıkgöz

Data Science ve Machine Learning yazarı
22 Şub 2020
20
19
3
Polar+Lead+MF.png
Bulut depolama; özellikle artan fotoğraf, veri, video, dosya gibi ihtiyaçların sanal ortamda muhafaza edilmesi için büyük bir ihtiyacı karşılayan sistemlerdir. Telefon ve bilgisayarların depolama alanları yeterli gelmediğinde bulut depolama sistemlerine başvurulabilir. Yüzlerce farklı bulut depolama sistemi vardır. Bunlar, bir bireyin e-posta, resim, video ve diğer kişisel dosyalarını saklayan ve/veya yedekleyen kişisel depolamayı ve işletmelerin bulut depolamayı, veri dosyalarını güvenli bir şekilde aktarıp depolayabilecekleri ya da farklı konumlar arasında paylaşabilecekleri ticari olarak desteklenen bir uzak yedekleme çözümü olarak kullandığı kurumsal depolamayı içerir. Kısaca toparlamak gerekirse bulut depolamada verilerinizi internette size sağlanan özel alana yükleyip heryerden ulaşabilirsiniz.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?