Bu devreyi bir türlü çözemedim!

• Konbuyu başlatan butti
  • Başlangıç tarihi
B

butti

Ziyaretçi
Herkese günaydın kolay gelsin yaptığım devrede gnd ile 5 volt kısa devre oluyor gözüküyor resimde de görüleceği gibi yolların arasındaki bakır kazınmış ona rağmen iki gündür tekrar tekrar kazıyorum ama bu kısa devreyi çözemedim belki bir fikir çıkar diye burda paylaşıyorum yardımcı olabilecek varmı ? (devrede tek yaptığım şey üst katmandaki yolları iptal edip alttan kablo atmak )

Ekli dosyayı görüntüle 403Ekli dosyayı görüntüle 404Ekli dosyayı görüntüle 405

C

caglarturk

Ziyaretçi
Mavi teller birbirine kaynamış fazla ısıtmışsın

C

creepylord

Ziyaretçi
Kısa devre olduğunu neye göre karar verdin Çizimden pek belli olmasada 5v u lcd ye bağlantısı görünmüyor İlave tellerin uçları uzun yakınındaki hatlara temas ediyor gibiler

D

darkman34

Ziyaretçi
12 v veya kaç volt ise başta ters verip regülatörü bozmuş olabilir misin sence ? Çünkü tek ters bağlantıda gidiyor onlar bi kontrol et bence

D

djsevgilim

Ziyaretçi
Multimetre varsa kısadevre moduyla tek tek yakın bağlantıları kontrol edebilirsin daha hızlı olur sorunu bulmak

E

egemen

Ziyaretçi
5 volt üzerindeki malzemelerin ayaklarını boşa al hangi malzeme veya yol kısa devre anlarsın sonra tek tek lehimle.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?