Bootloader kaybetmemin sebebi ne olabilir?

• Konbuyu başlatan etigrel
  • Başlangıç tarihi
E

etigrel

Ziyaretçi
herkese merhabalar. 12 mg90 servolu robot örümcek yapımıyla uğraşıyorum. dün pro mini bağladım. blink kodunu yükledim çalıştı. arkasından servolar bağlı iken ilave besleme yapmadan servo kalibre için yükleme yaptim. servolar hareket etmeyince de beslemeyi devreye koydum ama çalışmadı. kodların yüklenmediğini ve halen blink yüklü olduğunu görüyorum şu an. akşama bootloader yüklemesi yapacağım. şu anda pro mini'ye yükleme yapamıyorum. ttl dönüştürücüdeki tx lede cevap vermiyor. sorunun nedenini bulabilmek için vin girişinden 9v verip ardu voltajını ölçerek 5v'luk model olduğunu ve chip adına bakarak ta 328p olduğunu gördüm. yükleme opsiyonlarımda hata yok. bootloader kaybetmemin sebebi ne olabilir acaba ?

E

evranos

Ziyaretçi
yukleme yaparken 3.3 u ve farkli mhz leri de bi dene. bende 5 v luk modeli 3.3 un koduyla kodluyordum yoksa olmuyodu.

E

explopix

Ziyaretçi
arduinoya kod yüklerken üzerinde hiç bir şey takılı olmasın, yükleme yaptıktan sonra kabloları tak. 12 sg90 usb portundan beslemeye çalışıyor

E

etigrel

Ziyaretçi
tüm cevaplar ve öneriler için teşekkür ederim. kulağıma küpe oldu. bootloder da çalışmayınca ümidim iyice azaldı ama ilk basamağa dönüp tekrar kısa devre kontrolü yaptığımda vcc ile rst pinlerin in kısa devre olduğunu gördüm. ihtiyarlık işte. göz görmeyin bu kadar yapabiliyorum

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?