Bluetooth iletişimi ile ilgili

fearless

Yeni Üye
11 Kas 2019
1
0
0
Arduinox
Cinsiyet
Erkek
1. karttan 2. karta veri göndeririken, [bluetooth.println(deger);] şeklinde işlemimi yapıyorum. ama 2. kart bu değeri, [deger = .......] şeklinde okumuyor tabi. benim 3 veriyi sırasıyla göndermem gerek. bunun için if else dallanmasıyla bir sıra oluşturuyorum ama şüpheliyim. sıra şu şekilde, 1. veriyi aldıysam 2 sayısını gönder, 2 sayısını aldıysam 2. veriyi gönder gibi. sorunum zamanlama. yani bir arduino veri gönderirken bir şekilde eksik gönderdi yada bağlantı koptu, 2. arduino 1. veriyi gönderilirken zaman aşımı olduğundan 2. veriymiş gibi algılayabilir sanıyorum. nasıl halledeceğim?
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?