Blink komutunu wifi kartına yüklerken hata alıyorum?

  • Konbuyu başlatan yamac
  • Başlangıç tarihi
Y

yamac

Ziyaretçi
Muhammed Emin Ürkan 15 Mayıs 2017 Telefon üzerinden kontrol edilebilen canlı olarak telefona görüntü aktaran bir araç yapmak istiyorum. Bluetooth ile kontrol edilen versiyonunu yaptım. Gayet güzel çalışıyor. Bluetooth olduğu için sadece yönetebiliyorum. Görüntü aktarma işini yapamadım. Onuda wifi üzerinden yapmak istiyorum. Wifi modülünü ve kamera modülünü arduinoya nasıl bağlanması gerektiğini bilmiyorum. Deneme amacıyla wifi modülünü kablo ile bilgisayara bağladım modülü ardiuno programı üzerinden seçtim port vb ayarlamaları yaptım. Wifi üzerindeki ledi yakmak istedim. Blink komutunu wifi kartına yüklerken:

warning: espcomm_sync failed
error: espcomm_open failed
error: espcomm_upload_mem failed
error: espcomm_upload_mem failed

Bu hataları alıyorum. Bana yardım edebilecek eder misiniz?

Kullandığım malzemeler:
Arduino uno r3
Bluetooth modülü: HC-06
Wifi modülü: Nodemcu amica esp8266
Kamera modülü: OV7670

Ekli dosyayı görüntüle 269
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?