Bataryanın sağlamlığını nasıl kontrol edebilirim?

• Konbuyu başlatan robotman
  • Başlangıç tarihi
R

robotman

Ziyaretçi
Laptop bataryasından söktüğümüz pillerini sağlamlığını nasıl kontrol ederim ve bu piller için en ucuza nasıl şarj aleti yapabilirim?

R

rumuzyok

Ziyaretçi
bir yüke bağla voltajını ölç hızlı boşalıyorsa bozuktur.

S

sahinbey

Ziyaretçi
Liitokala Lii-500 kullanıyorum kapasitelerini ölçüyorum kapasiteli birbirlerine yakın olanları kullanıyorum 200-300 mAh çıkan pilleri de bir arada bir süre kullanıyorum

O

ozbek

Ziyaretçi
nerde kullanacağına göre değişiyor çok beklemiş batarya grubundan söktüğüm bir pil değeri 2,7 v ölçtüm normalde akım isteyen işlerde çok sağlıklı olmasada ufak tefek işlerde bile kullanılabiliyor. ben uzaktan kumandamda kullanıyorum 2 li 7,4v olarak kullandığım lipodan bile daha uzun gidiyor sorunda yaşamadım.

R

robotman

Ziyaretçi
nerde kullanacağına göre değişiyor çok beklemiş batarya grubundan söktüğüm bir pil değeri 2,7 v ölçtüm normalde akım isteyen işlerde çok sağlıklı olmasada ufak tefek işlerde bile kullanılabiliyor. ben uzaktan kumandamda kullanıyorum 2 li 7,4v olarak kullandığım lipodan bile daha uzun gidiyor sorunda yaşamadım.
Bende bozuk laptop bataryamin içini açıp sağlamlarini almak istiyorum. Batarya hızlı bitiyor. 3tane felan işimi görür aslında.

R

rifatca

Ziyaretçi
Voltaj regülatörü varda elinde 5 volt civarı ver sonra kademe kademe yükselt amper göstergesinde amper çekiyorsa sağlamdır ama ömrü bitijtir şarjı uzun süre barındırmaz

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol