Barkod ile okunan fiyatın LCD ekrana aktarılması

  • Konbuyu başlatan kemalcan
  • Başlangıç tarihi
K

kemalcan

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, gerçekleştirilen proje kapsamında arduino ya takılmış barkod okuyucudan ürünlerin fiyatının okunmasını sağlıyorum. Bu da LCD ekrana doğru şekilde yansıyor. Şimdi aynı şekilde Arduino ya takılı olan usb shield bağlantısı bulunan okuyucudan alınan barkodun karşılık fiyatını LCD ekranda nasıl görüntülenmesini sağlayabiliriz?
 

space2019

Yeni Üye
14 Şub 2019
18
6
0
istanbul
vermiş olduğunuz örneklerin ikiside aynı zaten tek farki shield kullanmış olman.
kodlarında değişikliğe gideceksin shield tahminim arduıno ile seri haberleşiyordur.
usb den gelen bilgiyi mevcut programda işeyip ekrana gönderiyorsun.
tek yapman gereken bilgi akışını shieled üzerinden almanı sağlayacak kod düzenlemesi yapmak.
fakat şöyle bir durum var tek seri portlu bir kart kullanıyorsan pc tarafına bilgi göderilemez.
yani hem okuma yapayım aynı zaman pc yede bilgi göndereyim der isen en aşağı 2 seri bağlantı yapabilen kart kullanman gerekecektir.
 
Son düzenleme:

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?