Atmega328P entegresini değiştirdim çalıştıramıyorum

• Konbuyu başlatan servocan
  • Başlangıç tarihi
S

servocan

Ziyaretçi
Arduino UNO R3 üzerindeki Atmega328P entegresi yandı. Bende yeni entegre alarak yanan entegreyi değiştirdim. Ancak Arduino uno R3 bu durumda hiçbir şekilde programlanamayor. Farklı bir Arduino UNO R3 üzerinden entegre söküp yanan entegrenin yerine taktığımda çalışıyor. Sorum şu tek entegre olarak aldığım Atmega328P neden çalışmıyor.

A

aphro

Ziyaretçi
Arduino UNO R3 üzerindeki Atmega328P entegresi yandı. Bende yeni entegre alarak yanan entegreyi değiştirdim. Ancak Arduino uno R3 bu durumda hiçbir şekilde programlanamayor. Farklı bir Arduino UNO R3 üzerinden entegre söküp yanan entegrenin yerine taktığımda çalışıyor. Sorum şu tek entegre olarak aldığım Atmega328P neden çalışmıyor.
Başka bir arduinoya takıp denedin mi? Eğer sorun hala aynı ise aldığın ya çakma yada bozuk. Çok zor bir ihtimalde olsa sürüm farkı var ise bacak yapısı farklı olabilir.

A

axellis

Ziyaretçi
bootloader yapılmadığındandır büyük ihtimalle

B

barbartete

Ziyaretçi
Bu işlemi 3 atmega328p ile yaptım. Bacak yapısı nasıl farklı ki üstlerinde aynı numara var. Arduino uno R3 lerdeki entegre çakma olmasın.

S

servocan

Ziyaretçi
Teşekkür ederim arkadaşlar deneyip bilgi vereceğim.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol