AT+CIFSR komutu ile IP bilgisi yazdırmak?

  • Konbuyu başlatan demirsporlu
  • Başlangıç tarihi
D

demirsporlu

Ziyaretçi
Merhaba, ESP8266 ile wifi modulu kullanıyorum. RX-TX bağlantısı yapıp AT komutlarını çalıştırabiliyorum. Örneğin seri port ekranında AT+CIFSR komutu ile aldığı ip 'yi öğrenebiliyorum. Sorum şu, web sitesinden led yakma kodunu çalıştırabiliyorum (nadiren de olsa, stabiliteyi/sürekliliği henüz sağlayamadım). Kod içinde örneğin AT+CIFSR komutunu göndererek ip bilgisini yazdırmak istiyorum ancak bunu başaramadım. Komutu gönderiyorum, cevabı ekrana yazmıyor, ardından read() ile okuyup yazdırmaya çalışıyorum ardarda rakamlar geliyor. Bu konuda nasıl ilerleyebilirim?
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?