Arkadaşlar yeniyim bunun yapılması mümkün mü ?

emresurgun

Yeni Üye
19 Ara 2019
1
0
0
türkiye
Bir projem var ama yapılabilir mi emin değilim. Projem, bir çeşit hırsız alarmlı kapı arduio uno veya mega ile yapmayı düşünüyorum. genel olarak sistem şöyle bir adet titreşim yakınlık sensörü ve wifi veya bluetooth modülü kullanıcam sensörlerden biri tetiklendiği zaman alarm çalmasını ve sahibinin telefouna bildirim göndermek istiyorum bu konuyla ilgili birkaç sorum var
1) Bu sisteme sd kart ve kamera modülü takılıp hırsızın fotosu çekilebilir mi
2)bu sensörlerin hepsi bir ardunio üzerinde çalışırmı
3) Wifi modülü kullanmak istiyorum ama nasıl bilmiyorum telefona uygulama üzerinden de olabilir fark etmez bildirim gitmesi lazım bu yapılabilir mi
4)hangi ardunio modeliini kullanmalıyım
cepaplarsanız çok sevinirim

yasinsahin

Yeni Üye
29 Ara 2019
5
1
0
kocaeli
1 sorunun cevabı arduino ile değil raspbeery ile kamera ekleyebilirsin
2 sorunun cevabı hayır
3 wifi için esp modülü var arduino için
4 raspberry pi kullanmalısın

• Beğen
Tepkiler: RobotikForumx

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?