Ardunio yu 12v 6a aküyle besleyebilir miyim?

G

ghost

Ziyaretçi
arkadaşlar ardunio yu 12v 6a aküyle besletebilirmiyim problem çıkarır mı? 2 adet 12v akülü araba motoru ve iki adet servo motor kontrol edeceğim uzaktan kumanda modülü ile

G

gundogducenan

Ziyaretçi
reis naptın :D ısınır belli bir süre sonra güç katı yanar

H

heisenberk

Ziyaretçi
biyerde 12v volt bağlanabileceğini +uçuvu Vin girişine -ucunu GND girişine bağlanabileveğini okudum ama teyit alayım demiştim

H

helheim

Ziyaretçi
Abi araya bir tane transistör katıp deneyebilirsin aklında bulunsun

G

ghost

Ziyaretçi
12 volt verebilirsiniz sıkıntı olmaz ama fazlasi zarar verebilir. @ghost V inden falan uğraşma usb bağlantısının diğer tarafındako soketten bağla
amaç uzaktan kumandalı araba yapımı hem motoru hem kumandayı arduniodan yapacağım akülü araba motoru kullanacağım 12v kuru akü almayı düşünüyorum

P

persprensi

Ziyaretçi
amaç uzaktan kumandalı araba yapımı hem motoru hem kumandayı arduniodan yapacağım akülü araba motoru kullanacağım 12v kuru akü almayı düşünüyorum
12 v girişli 5 volt çıkışlı regüle devre yap ve motor sürücü kullan 12 v besleme ile güzel bir sistem olur

seyyarbilimadamı

Saygı Değer Üye
Paylaşım Ekibi
24 Ara 2018
567
43
0
istanbul
Aküyü Bağlayabilirsin. Aküyü ilk önce 7805 regüle entegresine bağlarsın entegre çıkışını da arduınoya bağlarsın bu kadar basit. önlem amaçlı 7808 regüle entegresinin önüne de 1 w 10 ohm direnç koyarsın olur biter.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?