Arduino'ya kod yükleyemiyorum yardımcı olur musunuz?

• Konbuyu başlatan electronic
  • Başlangıç tarihi
E

electronic

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba bende iki tane arduino nano klon var. Bir proje için almıştım. Projemi yaptım ve geliştirmek istiyorum fakat artık ne olduysa bu iki klon arduinoya artık kod yükleyemiyorum. arduino ide de yükleniyor yazısı çıkıyor ama hep öyle kalıyor ve yüklenirken rx tx pinlerinin yanması gerekirken yanmıyor sorunun bilgisayarda olduğunu düşünüp başka bir bilgisayarla da yaptım fakat sonuç aynı. bu olay olduktan sonra ch340 sürücüyü indirdim kurdum öyle de çalışmadı(önceden hiçbir kurulum yapmadan ikisi de çalışıyordu.) Nolur taktik verin ne yapmalıyım yoksa projemi sonlandırmak zorunda kalacağım daha kötüsü ise bu durum beni kanser ediyor

E

explopix

Ziyaretçi
yükleme seçeneklerini değiştir kartı arduino nano seç programlayıcıyı avr isp olarak değiştir

F

falcon

Ziyaretçi
arduinolar bir yere bağlıyken mi kod atmaya çalışıyorsun yoksa boşken mi

G

gazeteci

Ziyaretçi
Clonlar bazen 168 p olabiliyor geçen gün başımA geldi çip ine bak 328 p mi yoksa 168p mi

G

ghost

Ziyaretçi
Sende 168 portu ona ayarla ozaman olması lazım bende de var bize driveri hangi usbye yüklediysen o usbyle çalışır

H

halisdemir

Ziyaretçi
Bende de aynı sorun var. Ne driver ne uploader çözmedi. Büyüteçle yaptığım incelemede chip ayaklarında lehim tanecikleri keşfettim. Temizledim ve forumda paylaştığım ikinci bir ardu ile yükleme olayı ile problemi çözdüm. Tavsiye ederim.

H

hasancan

Ziyaretçi
Geçen başıma geldi com portunu bulamıyor bazen .Arduino menüsünden com portunun tıklı olduğuna kontrol edin

E

electronic

Ziyaretçi
Herkese teşekkür ederim arkadaşlar sorunumu çözdüm. Programlayıcıyı Atmal-ice(AVR) yaptım ve iki arduino'ya da kod yüklendi.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol