Arduino'ya dijital giriş için ne kullanmalıyım?

E

egemen

Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba, 12v alternatif akımdan tetik alarak, arduinoya dijitaj giriş yapmak istiyorum. nasıl bir eleman kullanmalıyım? tetik bir motorun ateşleme sisteminden geliyor. saniyede 15 ile 200 sefer arasında değişiyor sinyal frekansı.
 

seyyarbilimadamı

Saygı Değer Üye
Paylaşım Ekibi
24 Ara 2018
567
43
0
istanbul
Önce diyot ile alternatif akımı doğrult .Bunun için Köprü diyot kullan. Sonra lm7805 entegresi ile 12 volt u 5 volt a düşür. buraya kadar tamam. Sonra - ucu Arduıno nun - ucuna (GND) ye bağla. sonra da 5 volt için bu bağlantıyı kur.
Ekli dosyayı görüntüle 563
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol