Arduino'ya başlayacağız proje gerekiyor

Austrollian

Yeni Üye
14 Eyl 2019
1
0
0
Aydın
Merhabalar herkese. Geçen günlerde lise bilgisayar öğretmenim döneme Arduino ile başlayacağımızı söyledi ve grup kurmamızı istedi. Bu grup ile haftaya bir proje fikri ile gelin, internetten projelere bakabilirsiniz dedi.

Problem burada başlıyor. Yanımdaki arkadaşların yazılım ile alakası yok. Bu yüzden onlardan fikir alamıyorum. Benim yazılım bilgim başlangıç Python ve HTML'den ibaret.
Bu yüzden sizlerden yardım istiyorum. Öğretmenimiz dönem içerisinde bizlere Arduino öğretecek ve benim öğreneceklerim ile ne yapabilirim bilmiyorum.

Sizce öğrenmeye yeni başlayacak olan biz dönem içinde öğrendiklerimiz ile neler yapabiliriz ? Başlangıç seviyesinde Arduino ile neler yapılabilir ? Yanıtlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

birkan

Aktif Üye
Paylaşım Ekibi
16 Tem 2019
191
44
113
istanbul
ilk öğrenmen gereken :
pinMode - pinlerini input output yapman için
digitalWrite -HIGH / LOW - pinini açıp kapatırsın
digitalRead - pininin durumunu öğrenirsin
analogWrite - 0-5v pin çıkışın için pwm
analogRead - pininin 0-5v değerlerini okuman için
Serial - program içindeki değerleri serial ekranına yazıp detaylı bilgi alabilirsin yada serial haberleşme için
if ( 1 == 2 ) { } - eğer 1 / 2 ye eşitse
else { } - if koşulun uygun değilse
while ( 50 < 100 ) { } - koşul sağlanana kadar döngü

bi arduino edindiysen eğer arduino ide yide indirdiysen

içindeki hazır blink i değiştirip ufak ufak ilerleyebilirsin

arduino tamamen hayal gücüne bağlı

aynı işlevi görecek programı 2 farklı kişi bambaşka stillerde yazabilir.

S0NSU2LUK

Yeni Üye
16 Mar 2019
48
12
13
Balıkesir
7 segment displaylar ile 0-99 sayıcı yaptırabilirsiniz..

Daha da işlevsel olmasını istiyorsanız sıcaklık ölçer koyup ondan alınan değerleri bastırabilirsiniz..

REGARD
Abdullah TOSUN
@elektroxygen

alio1984

Üye
9 Ağu 2019
51
1
0
istanbul
Sanırım 20 yıl önceydi, karmaşık ilk projem FM radyoydu. pic, ardunio vs hepsi aynı işlevi görüyor. Ardunio ile boş zamanım olursa yapmaya çalışayim. :)

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol