Arduino'da kendimizi nasıl geliştirebiliriz?

• Konbuyu başlatan esers
  • Başlangıç tarihi
E

esers

Ziyaretçi
esselamualeykum. arduinodan dolayı bildiğim if-else-int gibi vs bazı temel şeyleri biliyorum. ama char-for gibi şeyleri pek bilmiyorum. c++ öğrenmek ve ileri düzeye taşımak istiyorum. bunun için bir paylaşımımda bilgi almıştım sizlerden. ben son karar olarak ilk baş aşağıdaki videolardan c programlama dilini öğreneyim. sonra diğer altındaki videolardan da c++ öğreneyim diyorum. temeli sağlam attıktan sonra ise türkçe pdf olarak bulduğum c ve c++ programlama deintel kitabıyla kendimi geliştireyim diyorum. bu konudaki önerilerinizi bekliyorum.

c programlama vi̇deoları:

Hata! Bir şeyler ters gitti. - YouTube
Hata! Bir şeyler ters gitti. - YouTube

c ve c++ programlama dei̇ntel türkçe pdf:

E

etigrel

Ziyaretçi
bu arada o kitap galiba orjinal değil, kitapyurdun dan kitabın ilk 10 sayfasına bakabilirsin uyuşmuyorlar. zaten pdf te kapak fotoğrafı bulanık, diğerleri gayet net

E

explopix

Ziyaretçi
öncelikle c öğrenmekte fayda var, dillerin babası c. özellikle bizim branşımız için çok önemli. birçok şirket işe alımlarda üst düzey c bilgisi istiyor, en azından çok iyi seviyede c okuma becerisi ön şart koşuyorlar ve sınava tabi tutuyorlar. fakat bundan da önemlisi, c yi öğrenmemiz, anlamamız bizi farklı bir boyuta taşır. bunun için başlangıç aşamasında deitel'in kitabı iyidir. tavsiyem, i̇ngilizce kaynaklarla çalışmanız. açıkçası türkçe kaynaklar anlaşılmıyor ve kafa karıştırıyor, i̇ngilizce tercih ediyorum bu nedenle. deitel'de çalışırken her bölümün sonundaki egzersizleri, görevleri yapın. öğrendiklerinizi uygulayın, yeri gelir 3 saatte 3 satır kod yazabilirsiniz, ama o algoritmayı kurmak için sarf ettiğiniz enerji size çok şey katacak. programlama, bir uygulamalı bilimdir, mutlaka pratiğe çok zaman ayırın. c pek kolay bir dil değildir. gerek syntax'ı, gerek algoritma yapısı zorlar. en güçlü yanı ise pointer lardır. o yüzden arrays, pointers, functions, data structures, static&global-stack&head variables, dynamic memory management, file processing gibi konuları çok iyi öğrenmeniz lazım. bunların yanında, c nin doğasından kaynaklı zaafiyetlerini de bilmeniz sizi farklı kılar. runtime errorları, debugging errorları bilmeniz; en basitinden overflow zaafiyetlerinin neden kaynaklandığını öğrenmeniz c yi anlamaniza yardımcı olur. deitel i bitirdikten sonra artık üst seviye için brian kernighan ve dennis ritchie nin the c programming language kitabı birebirdir. hiç karşılaşmadığınız, aklınızın yakınından geçmeyen algoritmaları görünce şaşırtır adamı. çok enteresan örnek kodlar var içinde. mutlaka göz atın. kolaylıklar dilerim, selamlar...

• Beğen
Tepkiler: nize
F

f.halil

Ziyaretçi
kardeş halen bakıyor musun bilmiyorum ama yararına olduğunu düşündüm. C ++ ile Programlama - bu c++ C ile Programlama - bu da c ben şimdilik direk c++' ı almayı düşünüyorum, imkan bulursam diğerini de alırım. hade hayırlı günler

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?