Arduino'da değerler Excell'e nasıl aktarılır?

• Konbuyu başlatan deadache
  • Başlangıç tarihi
D

deadache

Ziyaretçi
merhaba, arduino da ölçtüğüm ve ekrana verdiğim direnç değerlerini aynı anda excel’de de okuyabilir miyim?

D

dante

Ziyaretçi
aynı anda zor olabilir ama daha sonra grafiklerle bile excel de okuyabilirsin

D

darkman34

Ziyaretçi
tam olarak ne yapmak istiyorsun. projenin tamamını ne oldugu yazabilirmisin

D

deadache

Ziyaretçi
arduino da bir sistem kurdum, belirli bir voltage ve frekans değerleriyle bazı cisimlerin elektrik dirençlerini ölçüyorum. bununda arduino ya bağlı ekrandan okuyorum. benim istediğim ekranda gördüğüm bu değeri excelde de görüp, o değer üzerinde matematiksel işlem yapmak istiyorum

D

darkman34

Ziyaretçi
arduino da bir sistem kurdum, belirli bir voltage ve frekans değerleriyle bazı cisimlerin elektrik dirençlerini ölçüyorum. bununda arduino ya bağlı ekrandan okuyorum. benim istediğim ekranda gördüğüm bu değeri excelde de görüp, o değer üzerinde matematiksel işlem yapmak istiyorum
bilgisayarında bir database oluşturacaksın. arduino ile ölçtüğün bu değerleri bu database yazacaksın. bundan sonra database bu verileri okuyup matametiksel işlemler yapabilirsin

D

diablo

Ziyaretçi
veri tabanı için sql mi kullanacaksınız,peki arkada seri port transfer oku değeri sql e yazmasını ne sağlayacak?

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?