Arduino Yardımcı Elemanları

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
83
48
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
Arduino Yardımcı Elemanları
Arduino Yardımcı Elemanları.jpg
Arduino kullanabilmek için bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Bunlardan birisi Dirençtir. Direnç gelen akımı kontrol altında tutmaktadır. Bir çeşit yük görevi görmektedir.
Potansiyometre, sensörlerden sonra en popüler malzemelerden birisidir. Potansiyometre sayesinde devrenin iç direncini fiziksel bir şekilde arttırıp azaltabilirsiniz. En popüler devre elemanları arasında yer alır.
Kondansatör, alternatif akımı üretir. Bunu doğru akım yerine yaparak farlı alternatiflerin yer almasını sağlar. Kondansatör, güç kaynağı içeren devrelerin içerisinde filtreleme aşamasında kullanılmaktadır. Bu özelliği sayesinde birçok devrede kullanılabilir.
Jumper kablo, bir bağlantı kablosudur. Devre tahtası için ve Arduino kartlarında kullanımına son derece uygundur. Dişi- Erkek, Erkek-Erkek, Dişi-Dişi şeklinde kullanılabilir.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?