Arduino ve NodeMCU

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
83
48
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
Nodemcu ve Arduino
Nodemcu ve Arduino.png
Nodemcu devrelerinde Wi-Fİ bulunurken Nodemcu’ya eşdeğer Arduino kartlarında Wi-Fi özelliği bulunmamaktadır. Bu nedenle Nodemcu gibi devrelere yönelme meydana gelir. Arduino’lara Wi-Fi özelliği kazandırılabilir. Ancak dahili olarak kendi içerisinde olmaz. Wi-Fi özelliğini sağlamak için bir modül bağlamak gereklidir. Modülü aldıktan sonra bununla alakalı bir kod yazmanız gerekiyor. Devreniz, Wi-Fi modülünü tanıdıktan sonra içerdiği kod yüzünden IOT içeriğine boşuna bir yük oluşturur. Bu nedenle dahili bir şekilde gelen Wi-Fi özelliği daha avantajlıdır. Bu nedenle gerek iletişim bakımından gerekse internet bakımından Nodemcu daha iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca boyutu ve maliyeti açısından daha avantajlı bir konumdadır.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?