Arduino ve Mikroişlemci Arasında ki Bağlantı

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
83
48
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
Arduino ve Mikroişlemci Bağlantısı
Arduino ve Mikroişlemci Bağlantısı.jpg

Arduino herkes tarafından mikroişlemci olarak bilinir. Aksine arduino asla bir mikro işlemci değildir. Aksine arduino mikro işlemcilere avantaj ve kolaylık sağlamaktadır. Arduino rahat kodlamalar yaptırarak daha kolay geliştirici bir ortam hazırlamaktadır.

Arduino, programlamak için birkaç özellik gerektirdiği gibi birçok özellikle yazılımcı veya geliştiriciye pek çok yardımı dokunur. LED ve Güç girişi gibi birçok özellikle geliştiricilerin imdadına yetişir.

Yazılımcılar açık kaynaklı yazılımı ve donanımı sayesinde istediklerini üretip satabilmektedir. Platformdan bağımsız şekilde çalışarak neredeyse tüm işletim sistemleri üzerinde projelerinizi oluşturarak satabilirsiniz. Bunun için nasıl yapıldığını öğrenmeniz ve hangi eğlenceleri uygulamaları üreteceğiniz konusunda karar vermeniz yeterlidir.
 
Son düzenleme:

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?