Arduino ve HC-06 AT Komutları

mikail.altn

Yeni Üye
20 Mar 2020
1
0
0
Ardu,no ve bluetooth
Arkadaşlar Merhaba;

Bir kaç gün önce yeni arduino ve HC-06 aldım. İlk olarak bluetooth modülün ismini değiştirmek istedim fakat bir türlü çözemedim. İnternetten baktığım kadarıyla AT komutları ile yapılıyor. Ama bendeki HC-06 AT komutlarına hiç bir cevap vermiyor.

Programım bu şekilde:

#include <SoftwareSerial.h> // Seri Haberleşme kütüphanesini ekledik
SoftwareSerial BTSerial(10, 11); // RX, TX // BT için ayrıca bir Seri Haberleşme pini tanımladık
void setup() {
Serial.begin(9600);
Serial.println("Enter AT commands:");
BTSerial.begin(9600); //BT Seri haberleşmesini 9600 ile başlattık*
}
void loop()
{
if (BTSerial.available())
Serial.write(BTSerial.read());

if (Serial.available())
BTSerial.write(Serial.read());
}

Bluetooth modül ilk geldiğinde üzerinde buton yoktu. Videolarda izlediğimde butona basılı iken enerji veridikten sonra ışığı uzun uzun yanıp söndükten sonra AT komutları ile çalışıyordu. Bende buton bağladıktan sonra enerjiyi verirken butona basıyorum. Işık uzun uzun yanıp sönüyor ama bir türlü AT komutlarına cevap alamıyorum.

Baudrate hatası olduğunu düşündüm. Yazılımda girmediğim baudrate değeri kalmadı hepsini denedim. Fakat Telefon ile hc-06 ya bağlantıktan sonra telefondan gönderdiğim bilgiyi Arduino serial monitörden okuyabiliyorum.

Örnek AT+NAME yazdığımda aynı yazıyı AT+NAME olarak ekranda okuyabiliyorum.

Yardımcı olarabilirmisiniz? Ekli dosyayı görüntüle 642

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?