Arduino üzerindeki ledde "L" yazan ne işe yarıyor?

B

butti

Ziyaretçi
Merhabalar: Hayırlı günler... arduino üzerindeki led lerden L yazan ne işe yarıyor ? bilgisi olan var mı? Yazdığım kodlar o led yanınca reset atıyo acaba neden olabilir ?
 
C

caglarturk

Ziyaretçi
L arduino üzerindeki 13. pine bağlı, arduino ide deki örneklerden blinki arduinoya atarsan l yazan ledin yanıp söndüğünü göreceksiniz
 
B

By_tozi

Ziyaretçi
Soru daha önceden google'a sorulsa. Foruma 5 milyarıncı L led postu girilip, 5 milyarıncı kez cevaplanıp, 5 milyarıncı kez ana sayfamıza düşmezdi. Lütfen merak ettiklerinizi önce Google'a sorun. Cevap bulamazsanız foruma yazın ki; yardıma ihtiyacı olan arkadaşların postları bu kalabalıkta kaybolup gitmesin.
 

seyyarbilimadamı

Saygı Değer Üye
Paylaşım Ekibi
24 Ara 2018
567
43
0
istanbul
Denenmiş kodlar: 2 buton ile tek led açma kapatma.( 1. butona basıyorsun led devamlı yanıyor. ikinci butona basınca led sönüyor.

// İKİ BUTONLA TEK LEDİ YAKIP SÖNDÜRME
int ledpin=7;
int buttonApin=9;
int buttonBpin=8;void setup(){

pinMode (ledpin, OUTPUT);
pinMode (buttonApin,INPUT);
pinMode (buttonBpin,INPUT);

}

void loop(){

if (digitalRead (buttonApin)==HIGH) {
delay(0.2);
digitalWrite(ledpin,HIGH);
}
if (digitalRead (buttonBpin)==HIGH) {
delay(0.2);
digitalWrite(ledpin,LOW);
}


}
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?