Arduino USB paralel bağlantı?

  • Konbuyu başlatan maksut
  • Başlangıç tarihi
M

maksut

Ziyaretçi
Merhaba elimde bir rezistans teli var ve bunu 2 tane usb çıkışından besleyerek 100 dereceyi aştırmam lazım (yaklaşık 200-300 derece arası) usbleri paralel bağlarsam mı daha güçlü olur seri mi?
 
P

persprensi

Ziyaretçi
usb den bunu yapamazsın , usb portu 5 volt , 0.5 amper alırsın, hariçi bir adaptör kullanmanı öneririm
 
M

maksut

Ziyaretçi
usb den bunu yapamazsın , usb portu 5 volt , 0.5 amper alırsın, hariçi bir adaptör kullanmanı öneririm
harici 5 volt 2 amper bir adaptör kullandım ve 100 dereceye bile yaklaşmadı ama belki seri bağlayarak 10 voltta daha iyi bir sonuç elde edebilirim diye düşündüm bu arada powerbank kullanacağım için bazıları 2 amper bazıları daha yüksek akım veriyor
 
O

ozbek

Ziyaretçi
Aynı adaptörü kullanarak lehim yapıyorum. Rezistansın çapı ve uzunluğunu dikkate alarak yapacağın bir hesapla 200-300C olacaktır.
 
E

electronic

Ziyaretçi
100 derece sıcaklık birimidir. 100°C sıcaklığa ne sürede çıkmayı ve ne kadar kütle deki maddeyi 100°C'ye çıkarmayı düşünüyorsunuz? Bu bilgiden sonra gerekli enerjiyi sonra zaman faktörü ile gerekli gücü hesaplar basit bir birim çevirme ile kaç amper akım ihtiyacınız olduğunu hesaplar, buradan ısıtıcının direncini hesaplarsınız. Sonra hesapladığınız direnç ve güç değerine göre ısıtıcı telin çağını (kesit) ve boyunu hesaplarsınız. Son olarak bu ısıtıcıya besleyeceğiniz kaynağın elektriksel değerlerini (akım ve gerilim) hesaplarsınız. Sonra da akım ve gerilim göre güç kaynağı seçimi yaparsınız.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol