Arduino simülasyonu hakkında yardım lütfen!

• Konbuyu başlatan halisdemir
  • Başlangıç tarihi
H

halisdemir

Ziyaretçi
Merhaba hocalarım okulumda 6. sınıflara mblock üzerinden arduino kodlama yaptıracağım ama öncesinde bilgisayar ortamında similasyon yaptırıp, çalıştırmak istiyorum. Bunun için tinkercad sitesine üye oldu bütün öğrencilerim ama şöyle bir sıkıntım oldu 16 öğrenci aynı anda siteye girince sayfa yükleme de ya da önce girenlerin devresinin çalışmasında sorun veriyor, ders verimli olmuyor (sorunaynı anda girmekten kaynaklı da olabilir, internet hızı da olabilir).

Bana internetsiz bilgisayara kurup simülasyonu çalıştırabileceğim (basit ara yüze sahip olabilir) bir program önerebilir misiniz? Fritzing i kurdum sanırım bu sadece çizim yapıyor kodlama çalıştırma yok bunda. Proteus u da kurdum ama sanırım bu daha çok devre çizim amaçlı ve de her kütüphaneyi led i direnci tek tek eklemek gerekiyor. ben böyle uğraşlı olsun istemiyorum basit program var mı?

C

cereil

Ziyaretçi
Olay internet hızından kaynaklıdır hocam. Bende tinkercad kullanıyorum be internet yavaşladığı zaman bu sorunları yaşıyorum.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?