Arduino projemle ilgili sorularım var

  • Konbuyu başlatan sirince
  • Başlangıç tarihi
S

sirince

Ziyaretçi
Merhaba arduino ile kare barkod ve çizgi izleyen robot uygulamalarını birleştirerek birden fazla konumdan birbirleri arasına motor sürmeyi başardım. Ancak bazı sorunlarım var. Mesela ulaştığı noktayı kare barkod ile algiladiginda motor hedefe vardığı icin duruyor. Bulunduğu yerde kargo yükleyince yeni konum verdiğimde a noktasından b noktasına gelen araba c noktasına gidemiyor. A noktasindaki kargoyu b noktasına getiren araba b noktasından 'a noktasına geri gidiyor ancak c noktasını isaretledigimde bir türlü kodu devam ettiremiyor. Proje dosyasını çözümlerim diyen bir arkadaştan yardım istiyorum. Var mı yardımcı olabilecek birisi..

Not: Bir isletmede birbiri arasında evrak ve eşya taşıyan bu arabada step veya servo motor kullanmadım. Çizgi izleme sistemi ile dc motorlar aracılığıyla yolculuk yapıyor.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?