Arduino NRF24L01 güç tüketimi ile ilgili bir soru?

  • Konbuyu başlatan diablo
  • Başlangıç tarihi
D

diablo

Ziyaretçi
Öncelikle herkese merhaba. NRF24L01 ile Arduino'da geliştirme yapıyorum. Veri alma gönderme sorunlarına çözüm buldum. Ancak benim şöyle bir problemim var. Güç tüketiminde 0 dbm de 11.3 mA çekmesi gerekiyorken ben de anlamsız bir şekilde 8-9 civarlarında çekiyor. NRF nin vcc ile gnd bacakları arasında bir adet 100 uF bir adet 10 uF var bu o çekimi etkiler mi sizce? Bir de 100 uF yi takmadan önce sadece 10 uF varken sanki daha kararlı gibiydi ve 9-10 mA civarı güç tüketiyordu. Yardımcı olabilecek var mı acaba?
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?