Arduino Ne İşe Yarar?

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
84
48
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
Arduino Ne İşe Yarar?
Arduino Ne İşe Yarar.jpg

Arduino, açık kaynağa sahip olan bir platformdur. Bu platform sayesinde özgürce istediklerinizi üretebilir ve satabilirsiniz. Arduino analog ve dijital girişi bulunur. Bu sayede bu verileri işleyebilirsiniz. Yazılar, sesler ve hareketleri bu platform sayesinde özgürce üretebilirsiniz. Sensörlerle çalışabilir durumdadırlar. Açık kaynaklı bir yazılımı olduğu için tüm işletim sistemleri tarafından desteklenmektedir. Linux, Mac OS veya Windows gibi işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışır. Arduino platformunda kullanılan diller basittir. Ancak bu programlama dilleri için belli bir bilgi gerektirir. Elektronik olan tüm uygulamalar geliştirilebilir. Bu tarz avantajlar sayesinde yazılımcılar istediği her şeyi üretip, bazı düzenlemeler yaparak istediğini gerçekleştirebilir.

 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol