Arduino nasıl kullanılır? Elektrik bilgisi şart mı?

  • Konbuyu başlatan demirsporlu
  • Başlangıç tarihi
D

demirsporlu

Ziyaretçi
Bugün Arduino elime geçti. İçinde çıkan kitaptan hiçbir şey anlayamadım. Aynısını yaptığım halde düğmeye basınca kırmızı ışık yanmiyordu. Ondan sonra YouTube'a geçtim yine beceremiyordum, en sonunda bir videoya denk geldim ve yaptım ama düğmesiz bir sekilde. Ben yazılım ile uğraşıyorum, Arduino ile bir şeyler yapmak için elektrik bilgisi şart sanırım. Baya zorlanıyorum. Benim gibi hobi olarak Arduino ile uğraşan var mı? Ve varsa nasıl öğrendiniz, şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 76
 
D

darkman34

Ziyaretçi
Bende eğitimlerini yeni aldım çok şükür öğrendik onları isterseniz öğretmeye çalışayım bende pekiştiririm.
 
D

djsevgilim

Ziyaretçi
Bende 2 yıldır python ile uğraşıyorum arduino ile 4 ay civarı uğraşıyorum arduino nun biraz karışık yerleri var ama devreleri rahatlıkla biraz eğitimden sonra kurulabiliyor bu arada elektirik bilgin azda olsa olmalı okuyorsan meslek lisesinin avantajı budur orda elektirik eğitimi var diye biliyorum
 
D

dupree

Ziyaretçi
Her zaman ilk en zordur. Merak etmeyin başladıysanız öğrenirsiniz. Yeter ki düzenli olarak çalışın. Her gün 15 dk yeterli olacaktır.
 
E

emrats

Ziyaretçi
valla elektronik bilgim birazda olsa var. programcılık için ise neyin nasıl yapılması gerektiğini öğrenmek gerekiyor. baya zorlandım bu konuda. visual basic vb gibi normal program yazmaya benzemiyor. unity c# daki gibi her şeyi adımlarla ve değişkenlerle sıralamak gerekiyor. en önemli yordamı arduino da setup ve loop.. unity de çok fazla yordam var. setup yerine start loop yerine update fixedupdate lateupdate bi sürü. virtual void ya da kullanmak istediğin başka voidleri tanımlarsın, fakat arduino da kütüphaneler değişik. neyi nasıl kullanacağını öğreniyorum ben hala
 
E

erdem

Ziyaretçi
Kendim hobi olarak c# öğrenmiştim arduino ya geçtim meraklı maymun ve lezzetli robot tariflerinden birkaç video baktım kendim denedim yapamadıklarımı gruba sordum internetten araştırdım istersen yardımcı olabilirim
 
E

eskicity

Ziyaretçi
Yazılımla uğraşıyorum demişsiniz, ne tür yazılım?
 
F

friquex

Ziyaretçi
YouTube da tinkercad video dersler diye arat. Malzeme almadan devre kurulumu kod yazılımı gibi temel bilgilerin olduğu dersleri izle en baştan ve kendin internet üzerinden uygula bu site vasıtasıyla. Elektronik programlama ya hakim olmak uzun süreç ister. Sabır edip çalışmak araştırmak lazım uzun uzun.
 
E

evranos

Ziyaretçi
Ben de senin gibi yazilim ile ilgileniyordum elektrik bilgim yok ama robot kol yaptim. Robot kolu yaparken Arduino mega yaktım bi tane. Çünkü bütün voltaji mega uzerinden verdigim icin yanmış. hani elektronik bilgimiz olsa tabi guzel olurdu ama yazılım bilmek algoritma bilmek bence daha önemli.
 
G

gameoflove

Ziyaretçi
Ben de senin gibi yazilim ile ilgileniyordum elektrik bilgim yok ama robot kol yaptim. Robot kolu yaparken Arduino mega yaktım bi tane. Çünkü bütün voltaji mega uzerinden verdigim icin yanmış. hani elektronik bilgimiz olsa tabi guzel olurdu ama yazılım bilmek algoritma bilmek bence daha önemli.
Web yazılımı yapsanız anlarım da , bahsettiğimiz yazılım zaten çevre donanımlarını okumak yada kontrol etmek için kullanılıyor.
 
G

gazeteci

Ziyaretçi
Youtube da evdeelektronik kanalı var. Güzel anlatımlı. Bence onları seyretsen birçok konuda bilgin olur.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol