Arduino Modelleri

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
83
48
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
Arduino Modelleri Nelerdir?
Arduino Modelleri.png

Arduino donanımının birçok modeli bulunur. Bunlardan birisi Arduino Uno modelidir. Tüm Arduino modelleri arasında en çok kullanılan ve en popüler olan Arduino modelidir. Bu modelin mikro işlemcisi ATmega328’dir. SRAM 2 Kb ve saat hızı 16 Mhz olarak bilinir. 6 adet analog girişi bulunmaktadır. Flash memory hafızası 32 Kb olarak bilinmektedir.

Bir diğer model ise Arduino Mega modelidir. Atmega2560 mikro işlemcisi bulunur. Arduino Uno modeliden sonra en popüler olan ve en çok tercih edilen Arduino modelidir. 54 dijital giriş çıkış, 16 mhz kristal osilatör ve 16 adet analog girişi bulunur.

Bu modellerden sonra Arduino Due modeli gelir. Atmel SAM3X8E ARM Cortex-M3 CPU işlemcisi bulunur. 12 analog girişi, USB-OTG bağlantısı, 4 URT ve 2 TWI bulunmaktadır.

 
Son düzenleme:

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?