Arduino mega bluetooth algılamıyor

• Konbuyu başlatan yankee
  • Başlangıç tarihi
Y

yankee

Ziyaretçi
Arkadaşlar 2 sorum var... Birincisi Bluetooth gönderdiğim veriyi bazen geç algılıyor, aracı ileri sürüyorum 10 saniye sonra hareket ediyor. İkincisi ilk defa başıma geliyor mega kullanıyorum, yaklaşık 30 pin. Bazen tüm pinler açıp açıp kapanıyor... Araba kafayı yedi resmen. Bir ileri bir geri tüm ışıklar yanıp sönüyor falan. Video ekleyemedim mega bozulmuş mudur acaba?

V

valley

Ziyaretçi
Kod çok uzunsa belki gecikme oluyordur ama kendi kendine açılıp kapanması kodla ilgili olabilir veya da voltajı yetmediğinden kapanıp açılıyo olabilir

Y

yankee

Ziyaretçi
Bazen geçiliyor voltajda sandım direk 12v ile besledim. Arduino yine olmadı açılıp kapma olayı sanırım koddan oldu ama yinede bu şekilde olmasına şaşırdım asıl problem Bluetooth geç algılaması.

V

valley

Ziyaretçi
Kodda fazladan delay komudu kullanmış olabilirsin

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?