Arduino L3G4200D sensör ile ölçüm yapmak?

• Konbuyu başlatan radex
  • Başlangıç tarihi
R

radex

Ziyaretçi
Merhabalar, şuan kişisel olarak ilgilendiğim bi projem var. Elimde bir tane uno, bir de L3G4200D sensör var. Ben bununla üç eksende açısal(derece) olarak ölçüm almak istiyorum. Yalnız işin sıkıntı noktası, aldığım verilere Kalman filtresi kullanmam lazım. İnternette biraz araştırdım ama kafamı karıştıran nokta üç eksenden gelen x,y,z verilerede mi bu filtreyi uygulamak lazım, ya da konu hakkında bilgisi olan varsa beni bu konuda bilgilendirebilirse sevinirim.

A

aphro

Ziyaretçi
Örnek yapıp da paylaşırsanız çok güzel olur. Merak ettim doğrusu.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?