Arduino ile verilerin yüzdesini alabilir miyiz?

  • Konbuyu başlatan f.halil
  • Başlangıç tarihi
F

f.halil

Ziyaretçi
arkadaşlar sormak istediğim şey öncelikle algorıtma ile ilgili yani arduinonun yazılım kısmıyla. arduino için yapacağım bir uygulamada alınan bilgilerin başarı yüzdesine göre sıralanmasını istiyorum. veriler pozitif negatif şeklinde geliyor. en çok yüzdeyi alan kişi en başarılı oluyor ama sorun şu. a kişisi 1 iş almış sonuç pozitif. 1 iş 1 pozitif %100 başarılı yani. b kişisi 100 iş almış 99 pozitif 1 negatif. %99 başarılı ama bu aritmetiksel olarak mantıken 99 pozitif yapan bir kişi 1 negatif iş yaptı diye 1 işi yapandan daha başarısız yüzde alması doğru değil. bu sorunu hangi algorıtma ile çözebilirim?
 
  • Beğen
Tepkiler: seyyarbilimadamı

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?