Arduino ile süreli çalışan röle kodu yardım lütfen

gulfidane

Yeni Üye
18 Kas 2018
1
0
0
istanbul
Arkadaşlar bir projem için arduinodan bir tetikleyiciye basıp bırakınca birinci röleyi devreye sokacak 1 sn sonra 2 röleyi devreyi sokacak ve 15 sn 30 sn gibi bir zaman aktif bırakarak süre sonunda ikisinide stop konumuna getrecek yazılıma ihtiyacım var.yardımcı olabilirmisiniz.

proje elektrikli su sebili 1. rölede motor çalışacak 2. rölede selonoid valf olacak düğmeye basınca motor devreye girecek 1 sn sonra valf açılacak bardak dolunca 5 sn vb sistem off konumuna geçecek. bunu arduino ile yapabilecek bir yazılım bulamadım nette.

B

barbartete

Ziyaretçi
Arkadaşlar bir projem için arduinodan bir tetikleyiciye basıp bırakınca birinci röleyi devreye sokacak 1 sn sonra 2 röleyi devreyi sokacak ve 15 sn 30 sn gibi bir zaman aktif bırakarak süre sonunda ikisinide stop konumuna getrecek yazılıma ihtiyacım var.yardımcı olabilirmisiniz.

proje elektrikli su sebili 1. rölede motor çalışacak 2. rölede selonoid valf olacak düğmeye basınca motor devreye girecek 1 sn sonra valf açılacak bardak dolunca 5 sn vb sistem off konumuna geçecek. bunu arduino ile yapabilecek bir yazılım bulamadım nette.
Aşağıdaki video sanırım öğrenmek istediklerinizin cevabını veriyor.

A

alponero

Ziyaretçi

Zaman rolesi ya da gemo akıllı roleler var onlarla yapabilirsin

B

beyaz

Ziyaretçi
2 channel 5 volt röle modülü gerekiyor öncelikle. Bu modülün INT 1 ve INT 2 bacaklarını arduinonun herhangi 2 digital pinine(7 ve 8 olabilir) bağlayacaksın.

Kod:
#define role 1 7
#define role 2 8

void setup() {
pinMode(role 1 , OUTPUT);
pinMode(role 2 , OUTPUT);
digitalWrite(role 1 , HIGH);
digitalWrite(role 2, HIGH);
}

void loop() {

digitalWrite(role1 , LOW);
Serial.println("Röle1 ON");
delay(5000)
digitalWrite(role 2 , LOW);
Serial.println("ileri ON");
delay(60000)
digitalWrite(role 1 , HIGH);
digitalWrite(role 2 , HIGH);
}

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?