Arduino ile sera otomasyonu yapmak?

• Konbuyu başlatan caglarturk
  • Başlangıç tarihi
C

caglarturk

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar sera otomasyonu yapmayı düşünüyorum. PLC kullanmayı düşünüyorum. Fakat ucuz çözüm isteyenler için arduino kullansam sıkıntı yaratır mi? Arduino uzun ömürlü projeler için uygun mu? Arduino haricinde başka ne önerirsiniz.

C

cakirkeyif

Ziyaretçi
Ardu pic gemo kinco hepsini kullanabilirsin sanırım en ucuzu pic olur

B

By_tozi

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar sera otomasyonu yapmayı düşünüyorum. PLC kullanmayı düşünüyorum. Fakat ucuz çözüm isteyenler için arduino kullansam sıkıntı yaratır mi? Arduino uzun ömürlü projeler için uygun mu? Arduino haricinde başka ne önerirsiniz.
Kardeş plc fabrikalar da işi hızlandırmak üretimi aksatmamak için geliştirilmiş bir sistem. Siz fabrika işletmeyeceğinize göre rahatlıkla arduino yada başka bir şey kullanabilirsiniz. Çoğu açıdan üstünlüğü vardır. Örneğin fiyat gibi.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?