Arduino ile nasıl tanıştınız?

ixirdox

Yeni Üye
22 Ocak 2019
4
1
0
İzmir
Arduino ile tanışma hikayenizi paylaşırsanız güzel olur. Bakalım kim Arduino ile nerede nasıl karşılaşmış.

kimotripsinojen

Yeni Üye
18 Şub 2019
7
2
0
adana
internette dolaşırken karşılaşmıştım 3 yıl önce. Sonra fb gruplarında arduino ile ilgili yazılar okudum. Aktif olarak 8 aydır uğraşıyorum.

• Beğen
Tepkiler: ixirdox
A

adrenalin

Ziyaretçi
Komik gelecek ama robot kol nasıl yapılır? yazmıştım Google'a :) Karşıma direk Arduino ile ilgili videolar çıktı. Çok ilgimi çekmişti ben de ufak tefek birşeyler yapmak istedim. Açıkçası 1 senedir hala olduğum yerdeyim. Çok fazla proje üretemedim. Hep hazır kodlar üzerinden çalıştım.

• Beğen
Tepkiler: ixirdox
A

aliemre

Ziyaretçi
Babam elektronikçi kendisi sağolsun bu konuda bana çok destek oldu. Biraz daha kod bilgim olsa çok güzel şeyler yapabileceğime inanıyorum ama @adrenalin 'in de söylediği gibi sadece kıyısından dolaşabiliyoruz şu aşamada.

• Beğen
Tepkiler: birkan ve ixirdox
A

Andulin

Ziyaretçi
Hocam okulda Arduino'dan bahsedene kadar böyle kartların varlığını dahi bilmiyordum :) iyi ki öğrenmişiz, iyi ki öğrenmeye devam ediyoruz.

• Beğen
Tepkiler: ixirdox ve mugurlu

23sametgrb

Yeni Üye
20 Şub 2019
6
4
0
ankara
evde kendi kendime kod yazıyordum aklıma bu kodları fizige geçirmek geldi okulda yazılım hocama söyledin ardiuno dedi başladık bakalım :d

beydilli41

Yeni Üye
13 Şub 2019
8
0
0
Kocaeli
sistem analizi dersi vardı hoca arduniodan bi haber olduğu için tam öğrenemedik. sonrasında proje yapıp ilk adımı attık.

A

artemis

Ziyaretçi
Beni sağolsun arkadaşım bu işlerin içine soktu. Beni sokup kendisi yurt dışına kaçtı :)

C

caglarturk

Ziyaretçi
Fena mı oldu işte ne güzel uğraşıyoruz hep beraber.

S0NSU2LUK

Yeni Üye
16 Mar 2019
48
12
13
Balıkesir
Ben o zamanlar bi yurttaydım.. Yurtta kulüp oluşturulacak dediler. Bende hep bilgisayar ile ilgili olanları seçerim kulüplerde.. Bilgisayar kulübü diye giriş yaptım.
2 hafta sonra tanışma meseleleri oldu kendileri ile. İlk ders lehim yapmaktı. Yaptık, bitirdik, hocamıza sorduk: Hocam Bilgisayar kursu ile lehim yapmanın ne alakası var? diye.. Daha sonra https://www.arduinox.com/konular/fikirlerinizi-paylasir-misiniz-acaba.1654/ şu adreste sormuş olduğum aracı gösterdi. Yere bi branda serdi, ve robot brandanın üzerindeki çizgilerden hiç sektirmeden gidiyordu.. Bir yandan da bizi gaza getiriyordu işte her neyse....
1-1,5 yıldan beri filan tanışmışlığım var kendileri ile. Aramızda bayağı iyidir. 1,5 yıldır ne o beni bırakabildi, nede ben onu..

REGARD
Abdullah TOSUN
Elektro_Dijital

• Beğen
Tepkiler: seyyarbilimadamı

amenofis

Yeni Üye
18 Tem 2019
41
9
0
Bursa
Ben C öğrendikten sonra pic programlamaya başlamıştım. Değişik şeyleri araştırmayı ve kullanmayı sevdiğimden dolayı pic üzerinde fazla durmayıp Atmele geçmiştim. O zamanlar arduino diye bişey yoktu. Zaten programlama bilgim oldukça iyi olduğundan dolayı hiçbir zaman arduino kullanmadım. Bir modül kullanacaksam açarım datasheetini, registerlar ile yazarım kodunu. Böylesi hem daha zevkli oluyor hem de kendini geliştirebilme şansın oluyor. Hazır kodlar ile kendini geliştirebileni pek görmedim. Son olarak stm8 denedim ve registerlar ile kodlaması en kolay olanı buydu. C ile low level denemek isteyenlere tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: birkan

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?