Arduino ile hız ve kuvvet nasıl ölçülür?

  • Konbuyu başlatan tolstoy
  • Başlangıç tarihi
T

tolstoy

Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba. bir proje için hız ve kuvvet ölçmek istiyorum. bunun için sensör var mı? proje: hareketli bir nesneye bağlayacağım sensör nesnenin hızını aynı zamanda nesne bir yere çarpması sonucu oluşan kuvveti ölçecek. topa vuran bir futbolcu nun ayak bileğine bağlanacak ve topa vurma anında oluşan kuvveti ölçecek öneri lerinizi bekliyorum
 

seyyarbilimadamı

Saygı Değer Üye
Paylaşım Ekibi
24 Ara 2018
567
43
0
istanbul
ayağın hareket hızını ölçtün diyelim uygulanan kuvvet ayağın ağırlığı ve hızı ile de ilgili olacağı için kuvvet ne kadar doğru çıkar.. asıl kuvveti top üzerinden ölçmen gerekmez mi :)) Sonuçta dayağı yiyen top :))
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?