Arduino ile atık ayrıştırma projesi hk

  • Konbuyu başlatan maksut
  • Başlangıç tarihi
M

maksut

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar... Atık ayrıştırma için görüntü işleme ve uv dışında nasıl bir yöntem kullanılabilir. Sensörün çalışma alanı dar ve maliyeti düşük olması gerekiyor. Ben kondansatörün çalışma prensibine dayalı bir yorum yaptım. Atıkların iki iletken levha arasına düşmesi sağlanacak ve her maddenin sahip olduğu farklı dielektrik katsayı ile atıklar sınıflandırılacak. Fakat burada atılan cismin geometrisi, atığın saf olmaması, dielektrik katsayılarının yakın olması, kondansatör kapasitesindeki küçük değişim verilerinin degerlendirilmesi gibi faktörler çıkıyor karşımıza. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?