Arduino IDE Nedir? Özellikleri Nelerdir?

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
84
48
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
Arduino IDE Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Robotik Kodlamada Kullanılan Programlar.png
Arduino IDE tüm ortamlardan bağımsızdır. Her türlü işletim sistemine göre şekil alabilmektedir. Windows, MacOS veya Linux gibi tüm işletim sistemlerinde çalıştırabilirsiniz. Bu işletim sistemlerinden birini seçerek yükleme işini kolayca yapabilirsiniz. GNU Compiler Collection sayesinde birçok programlama dili desteklenir. Dili destekleyerek derleme imkânı sunar. Arduıno IDE Java’nın programlama dili ile geliştirilmektedir. Java programlama dili nesneye odaklanarak işlem yapar. Bu nedenle oldukça güçlü bir programlama dili bulunmaktadır. Arduıno IDE açık kaynak kodludur. Açık kaynaklı yazılımı ve açık kaynaklı donanımı bulunmaktadır. Böylelikle her türlü işletim sisteminde istenilen uygulama üretilebilir ve donanım olarak açık kaynaklı tasarımlar elde edilebilmektedir. Bu durum geliştiricilerin işini kolaylaştırmaktadır.

 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol