Arduino için lazer sensör kullanan var mı?

• Konbuyu başlatan samed
  • Başlangıç tarihi
S

samed

Ziyaretçi
Arkadaşlar bir konuda fikir almak istiyorum. Ardiuno ile El hareketimi algılayıp mutfak çekmecesini açacak bir prototip üstünde çalışıyorum. Pir sensör hassas çalışmıyor. 6 mt ye kadar sinyal üretiyor. Bana maksimum 15 cm kadar tepki verecek bir sensör lazım. Lazer sensör falan düşündüm de kullanmadığım için fikir almak istedim. Boşuna para vermek istemiyorum.

H

heisenberk

Ziyaretçi
Arkadaşlar bir konuda fikir almak istiyorum. Ardiuno ile El hareketimi algılayıp mutfak çekmecesini açacak bir prototip üstünde çalışıyorum. Pir sensör hassas çalışmıyor. 6 mt ye kadar sinyal üretiyor. Bana maksimum 15 cm kadar tepki verecek bir sensör lazım. Lazer sensör falan düşündüm de kullanmadığım için fikir almak istedim. Boşuna para vermek istemiyorum.
Mz80 sensör kullanabilirsiniz. Mesafe ayarı yapabilirsiniz istediginiz seviyede. Kullanımı da oldukca kolaydır.

N

navy

Ziyaretçi
Hocam mutfak dolaplarında el izi kalıyor diye eşiniz söyleniyor mu? ? Aynı üründen bir adette bana lazım.

A

alponero

Ziyaretçi
Hc sr04 ile cok rahat yaparsiniz, mesafeyi istediginiz gibi ayarlayip, belli bir sure tutunca veya belli sure icinde bir kac kere el hareketi ile acilmasini saglayabilirsiniz

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?