Arduino devir sayacı

ramazanke

Yeni Üye
11 Ara 2018
2
0
0
uşak
Merhaba,

Arduino ile motor devir sayacı yapmak için kullanacağım malzemeler nelerdir?
Programlama için 1 günde kaç tur attığını bu turları günlük bilgisayara keydetmesini istiyorum?

B

barbartete

Ziyaretçi
Arduino, mıknatıs, lcd, direnç, potansiyometre, pil ve adaptör gerekiyor malzeme olarak.

E

ephesos

Ziyaretçi
Merhaba,

Arduino ile motor devir sayacı yapmak için kullanacağım malzemeler nelerdir?
Programlama için 1 günde kaç tur attığını bu turları günlük bilgisayara keydetmesini istiyorum?
Mini Breadboard, LM393 Hız Sensörü, L298N Motor Sürücü de lazım olacaktır. İnternette bir çok örneği var aslında. Ben ek olarak kodları da paylaşıyorum. Takılırsanız buradan sorun yardımcı olmaya çalışırım.

Dosya parolası: arduinox.com

ramazanke

Yeni Üye
11 Ara 2018
2
0
0
uşak
Mini Breadboard, LM393 Hız Sensörü, L298N Motor Sürücü de lazım olacaktır. İnternette bir çok örneği var aslında. Ben ek olarak kodları da paylaşıyorum. Takılırsanız buradan sorun yardımcı olmaya çalışırım.

Dosya parolası: arduinox.com
Teşşekürler ansılında benim almak isteğim veri fabrikada dokuma makinasında bulunan dişlinin günlük kaç tur attığını öğrenmek

örn.
Tarih Tur sayısı
11.12.2018 500

A

axellis

Ziyaretçi
Bunun için step motora ihtiyacınız var. Step motor kurulum ve kullanımı hakkında forumda konu olması gerekiyor incelemenizi tavsiye ederim.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?