Arduino birden hata vermeye başladı yardım lütfen

  • Konbuyu başlatan semir
  • Başlangıç tarihi
B

beyaz

Ziyaretçi
Hayır . Denedim ama olmadı. Hiç bir şekilde yükleme yapamıyorum.
Kurduğunuz CH340 sürücülerini kaldırabilirsiniz. Elinizdeki klon iyi bir klon ve CH340 kullanmıyor, üzerinde 16U2 var sürücü gerektirmez. Ardunino'nun üstüne taktığınız shield kart olmadan programlamayı denediniz mi? Eğer o shield RX TX pinlerini kullanıyorsa program yüklemenize mani olabilir. Programı shield takılı değilken yüklemeyi deneyin. Yükleme gerçekleşirse USB'yi söküp shield kartı öyle takın.
 
B

berkayeva

Ziyaretçi
Bigisayarı reset edin, olmazsa Arduino IDE'yi kaldırıp tekrar kurun.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol