Arduino: Araç bluetooth adını nasıl değiştirebilirim?

  • Konbuyu başlatan kemalcan
  • Başlangıç tarihi
K

kemalcan

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, otomobil teyplerinde vs. Bluetooth bağlantısı için kullanılan bu aparatın adını değiştirmek istiyorum. Cihazın şimdiki adı 'bt receiver' ve üzerinde GND, 3.7V, DP, DM, CMD, DAT, CLK, 3.3V pinleri bulunuyor. Bu cihazın adını Arduino ile veya başka bir şekilde değiştirme şansım var mı acaba? Ayrıca 3.3v veya 3.7v yerine 5v ile beslesem herhangi bir sorun olur mu, pil voltajı 4.02v görünüyor? Teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 48
 
B

barbartete

Ziyaretçi
5v sorun olabilir bluetooth aleti değiştirmeye izin veriyor ise seri porttan bağlanıp yaparsınız diye düşünüyorum
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?