Akülü araba için çözüm önerilerinize ihtiyacım var?

• Konbuyu başlatan orchun
  • Başlangıç tarihi
O

orchun

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Oğlum için 2. el 6V bir akülü araba alıp, nano, HC06 bluetooth ve röle grubuyla telefondan ileri-geri yaptırabiliyorum. Bazen, kalkış esnasında, motorun çektiği akım yüzünden nano kapanmasa da bluetooth modülü kapanıyor ve bağlantı kopuyor. Kondansatör denedim, çare olmadı. En son araya powerbank girdim. Bir yandan aküden şarj olurken, bir yandan da devreyi besliyor. Başka bir çözüm önerisi olan var mı? Yardımınızı rica ediyorum.

K

kemalcan

Ziyaretçi
Bluetooth modül ve arduino girişlerine (ikisine birden) yüksek değerli kapasitör (100uF ve yukarısı) bağlayabilirsiniz. Alternatif olarak arduino ve bluetooth modül beslemelerini bir bobin üzerinden verebilirsiniz. Bobinin iki tarafına da yine yüksek değerli kapasitör bağlayabilirsiniz.Yalnız bobinin akım kapasitesi ve kapasitörlerin voltaj kapasitelerine dikkat edin

O

orchun

Ziyaretçi
Bluetooth modül ve arduino girişlerine (ikisine birden) yüksek değerli kapasitör (100uF ve yukarısı) bağlayabilirsiniz. Alternatif olarak arduino ve bluetooth modül beslemelerini bir bobin üzerinden verebilirsiniz. Bobinin iki tarafına da yine yüksek değerli kapasitör bağlayabilirsiniz.Yalnız bobinin akım kapasitesi ve kapasitörlerin voltaj kapasitelerine dikkat edin
Arduino resetlenmiyor, sadece HC06 modül resetleniyor. Yüksek kapasiteli kondansatör denedim. Kullanmam gereken bobinin değerini nasıl hesaplayabilirim?

O

ozbek

Ziyaretçi
bir diyot at önüne, bir tane de kapasiteli kondansatör koy öyle dene

A

axellis

Ziyaretçi
Ardunio uno için aküden gnd al arduıno gnd besle

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol